آشنایی با مفتول گالوانیزه و روش تولید آن

آشنایی با مفتول گالوانیزه و روش تولید آن

مفتول گالوانیزه

مفتول گالوانیزه و روش تولید آن چیست و چگونه انجام می گیرد؟ مفتول گالوانیزه را با عنوان مفتول سفید نیز می شناسند که در حقیقت از مفتول سیاه ساخته شده است. به دلیل وجود روکش فلز روی بر روی بدنه ی این مفتول فولاد مقاومت زیادی در برابر اکسید شدن از خود نشان می دهد. درباره مفتول گالوانیزه و روش تولید آن باید بدانید که این فرایند به دو شکل متفاوت انجام می گیرد.

مفتول گالوانیزه و روش تولید آن به شیوه گرم

در این روش تولید مفتول را در کوره آنیل قرار داده و حرارت لازم را به آن می دهند تا به اصطلاح پخته شود. این فرایند به این دلیل انجام می گیرد تا کربن موجود در مفتول کاهش پیدا کند و از قابلیت هایی نظیر نرمی ، انعطاف و نفوذ پذیری بالایی برخوردار شود. بعد از این مفتول به اندازه ی کافی حرارت دید آن را سرد کرده و فرایند اکسید زدایی را انجام می دهند. پس از زدودن اکسید و چربی موجود از روی بدنه مفتول آن را در استخر های حاوی فلز روی مذاب غوطه ور می کنند. میزان روی مورد نیاز بر روی بدنه مفتول را با پدهای مخصوص مشخص می کنند.

تولید مفتول گالوانیزه به شیوه سرد

در ادامه مفتول گالوانیزه و روش تولید آن با استفاده از شیوه سرد باید گفت در این فرایند تولیدی نیاز نیست که از مواد مذاب استفاده شود. برای پوشش دادن سطح فولاد در این روش تولید از جریان الکتریکی استفاده می شود. در این روش تولید با کمک آبکاری به وسیله ی برق فلز روی را با فرایند الکترولیز کردن بر سطح فولاد قرار می دهند. پوشش قرار گرفته بر سطح فولاد در این روش به صورت تک بعدی است. بنابراین از ضخامت کمتری نسبت به مفتول های تولید شده با روش گالوانیزه کردن گرم برخوردار هستند. این امر موجب می شود که مفتول تولید شده با شیوه سرد در برابر رطوبت از مقاومت کمتری برخوردار باشد.

با توجه به توضیحات داده شده مفتول گالوانیزه تولید شده با روش گرم علاوه بر انعطاف پذیری و مقاومت بالا در برابر شرایط جوی مختلف به دلیل طول عمر بالایی که دارد باعث کاهش هزینه ها می شود.

خلاصه:

درباره مفتول گالوانیزه و روش تولید آن باید گفت که این محصول که در برخی موارد با عنوان سیم مفتول گالوانیزه نیز شناخته می شود کاربردهای گسترده ای در صنایع مختلف دارد. مفتول گالوانیزه در دو نوع مختلف ارائه می شود که روش های ساخت آن ها با یکدیگر متفاوت است.

 

همراه ما باشید در تمامی شبکه های اجتماعی:👇

https://zamanilink.ir :🌐
مشاهده همه اخبار
مشاهده لیست قیمت های آهن آلات
منبع زمانی استیل
mr moghadam seo
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.