آشنایی با نحوه تهیه و تولید پشم شیشه

تهیه پشم شیشه

آشنایی با نحوه تهیه و تولید پشم شیشه

[:fa]

نحوه تهیه و تولید پشم شیشه چگونه انجام می گیرد؟ برای تولید پشم شیشه معمولا از شیشه های بازیافتی خرد شده کمک می گیرند. سپس شیشه ها را به همراه موادی مانند ماسه معمولی حرارت می دهند تا به دمای ۱۴۵ درجه سانتیگراد برسد و به این ترتیب فرایند پخت یا ذوب شدن انجام بگیرد. در ادامه برای آشنایی بیشتر با نحوه تهیه و تولید پشم و شیشه باید بگوییم که مواد مذاب را با استفاده از نیروی فشار شبکه قالب یا مش بندی شده عبور می دهند تا شیشه های مذاب به فیبر تبدیل شوند.

مقاله مرتبط:

قیمت پشم شیشه به چه عواملی بستگی دارد

پس از اینکه فیبرها از درون قالب ها بیرون رفتند باید مرحله خنک شدن با هوا را پشت سر بگذارند. پس از این مرحله نوبت به ارتقا دوام و استحکام الیاف می رسد که این فرایند به وسیله چسباندن الیاف و تقویت خواص مکانیکی آن به کمک استفاده از رزین انجام می شود.

در ادامه این فرایند الیاف یا فیبر های آغشته شده به رزین را در دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد حرارت می دهند ، تا رزین پلیمرایزه شود و به این ترتیب پشم شیشه به استحکام لازم دست پیدا کند.در انتها الیاف را برش می دهند و در صورت نیاز آن را داخل ماشین پرس می برند، تا شکل مقاطع لوله ای و پتویی به خود بگیرد. در غیر این صورت آن را به شکل پشم شیشه فله ای بسته بندی می کنند.

نحوه تهیه و تولید پشم شیشه و انواع آن

  • پشم شیشه رولی:
  • نوعی از الیاف است که به دلیل مقاومت در برابر حشرات، آتش سوزی و قابلیت حمل آسان بسیار مورد توجه قرا گرفته است. در صنایع عایق کاری ساختمان ها، لوله ها، مخازن و… استفاده می شود.
  • پشم شیشه تخته ای :
  • این الیاف در مقایسه با نمونه رولی از چگالی بالایی برخوردار است.به عنوان عایق های حرارتی و صوتی به کار می رود.
  • پشم شیشه لوله ای:
  • به عنوان یک نوع عایق پیش ساخته لوله ای شناخته می شود. وسیله ی الیاف فشرده شیشه ای در کوره های مخصوص با چگالی های گوناگون تولید می شود. این ماده امکان مقاومت در برابر آتش تا دمای ۲۵۰ درجه را دارد.

فولاد صنعت زمانی یکی از بزرگترین تولیید کننده های توری مش در ایران می باشد.در سایت فولاد صنعت زمانی ما به صورت روزانه قیمت توری حصاری،قیمت توری مرغی،قیمت توری مش،قیمت نبشی، قیمت ناودانی،قیمت مفتول آرماتوربندی،قیمت پروفیل،قیمت میلگرد،قیمت تیرآهن،قیمت سپری،مفتول رابیتس،قیمت انواع لوله را قرار می دهیم.شما می توانید برای خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

[:]