بازار آهن دچار التهاب و سردرگرمی شد

بازار آهن و بازگشت به سیر نزولی

التهاباتی در روز یکشنبه در بازارا آهن دیده می شد و ما شاهد نوساناتی در قیمت بازار آهن بودیم در همین حال دلار هم نوسانات جزئی داشت و در کانال 27 هزار و 660 تومان قرار گرفت.از طرفی دیگر مواد اولیه با اینکه در بورس کالا خریدار چندانی نداشت اما افزایش 5 درصدی برای ورق سیاه فولاد مبارکه رقم خورد.

میلگرد روز یکشنبه فضایی پر تنش و نا آرام داشت،بر اساس اخبار بدست آمده از بازار آهن تولید کنندگان این محصول قیمت میلگرد را 50 الی 200 تومان افزایش دادند و تعدادی هم کاهش 100 الی 600 تومانی کاهش قیمت داشته اند و بقیه محصولات بیشتر در مدار ثبات قیمت بوده اند.

تیرآهن هم نوسان و تغییر قیمت داشت مثلا تیر آهن ذوب آهن اصفهان 10 الی 40 هزار تومان قیمت را افزایش داد اما در بخش کیلویی تیرآهن از سمت تولید کنندگان با 200 تومان کاهش اعلام شد.

ثبات قیمت در محصولاتی چون نبشی،ناودانی و پروفیل بدون تغییر قیمت و تقریبا با قیمت ثابت روانه بازار شد.

در بین این اتفاقات خبر از  تمدید مجوز صادرات محصولات فولادی تا آغاز آذر ماه سال جاری منتشر شده است.در جلسه برگزار شده از کارگروه تنظیم بازار معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنایع اعلام کرد که مانع صادر کردن محصولات تولید کنندگانی می شوند که کف عرضه 70 درصدی را رعایت نکردند، که اگر این اتفاق بیافتد 70 درصد تولید کنندگان از فهرست صادرات حذف خواهند شد. این دوماه هم تمدید شد تا صادرات ادامه داشته باشد  تا در زمان مشخص درباره زنجیر فولاد تصمیمات لازم اخذ شود هدف از تمدید این مجوز حفظ بازار های صادرات توسط تولید کنندگان می باشد.

مدیرعامل فولاد سفید دشت، محمود ارباب زاده اذعان داشت کشور در زمینه تولید و صادر کردن محصولات فولادی ظرفیت بالایی دارد اگر در بازار جهانی تولید کنندگان بتوانند جایگاه مناسبی برای صادر کردن محصول نهایی خود ایجاد کنند رشد صادرات میلگرد و تیرآهن را خواهیم داشت.

در سند چشم انداز 1404 در زمینه تولید 55 میلیون تن فولاد برنامه ریزی شده که فراتر از نیاز کشور می باشد که به همن دلیل بید تصمیم و تدبیری اتخاذ شود که بتوانیم در بازار جهانی برای صادرات این محصول جایگاهی برای کشور عزیزمان ایران اتخاذ کنیم.

 

همراه ما باشید در قلب بازارآهن شبکه های اجتماعی:👇

https://zamanilink.ir :🌐
مشاهده همه اخبار
مشاهده لیست قیمت های آهن آلات
منبع زمانی استیل
mr moghadam seo
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.