بازار آهن و بازگشت به سیر نزولی

بازار آهن و بازگشت به سیر نزولی

در یک ماه گذشته با بررسی معاملات بورس کالا ،شاهد عرضه با افزایش نسبی  هستیم این در حالی است که میزان تقاضا در کشور شکل کاهشی بوده است.قیمت در بازار آهن  از روزهای گذشته رو  به کاهش بوده و از سوی دیگر ارز  با نوسان اندک در کانال 27 هزار و580  تومان قرار داشت.

حال که بازار در مدار کاهش قیمت قرار گرفته تحولات سیاسی را نمیتوان علت آن دانست کارشناسان معتقدند این کاهش قیمت به دلیل رکود تقاضا در ماه گذشته می باشد.در ماه گذشته قیمت تیرآهن  5درصد و قیمت میلگرد 7 درصد کاهش داشته است.بازر جهانی بیستر بر مدار ثبات قیمت بوده نه کاهشی داشته و نه افزایشی داشته است.

با بررسی قیمت بازار آهن در  می یابیم که محصولات با همان قیمت های فصل بهار معامله می شود اما مشخص نیست این رکود تقاضا تا به کی ادامه خواهد داشت؟

خبرها و گزارش هایی از مخالفت دبیر انجمن سنگ آهن آقای سعید عسگرزاده با عرضه سنگ آهن در بورس کالا به گوش میرسد.ایشان معتقدند که بورس کالا برای سنگ آهن فایده ای ندرد چون همه محصولات را نیمتوان با روش یکسان عرضه کرد و هر محصول با توجه به ویژگی خاص خود باید به عرضه برسد.

از طرف دیگر  سیدالبرز حسینی عضو کمیسیون اختلاف نظر با عسگرزاده دارد و گفته که برای عرضه محصولات فولادی بورس کالا پلتفرم مناسبی می باشد.حسینی همچنین اذعان داشته که نتیجه عرضه محصولات فولادی در بورس کالا اصلاح بازار می شود و دخالت های دستوری را کاهش داداه و بازار شفاف شده و میتوان هم از تولید کننده و هم از مصرف کننده حمایت کرد.

 

همراه ما باشید در قلب بازارآهن شبکه های اجتماعی:👇

https://zamanilink.ir :🌐
مشاهده همه اخبار
مشاهده لیست قیمت های آهن آلات
منبع زمانی استیل
mr moghadam seo
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.