بازار آهن و سیر نزولی آن

بازار آهن و سیر نزولی آن

با مشاهده روند بازار می بینیم که قیمت دلار رو به کاهش است آخرین قیمت دلار 27 هزار و 560 تومان بود و در مقابل این تغیییرات بازار آهن روند نزولی را در پیش گرفته است.

کارشناسان علت کاهشی شدن جو بازار آهن را حضور رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی ،رافائل گروسی در تهران می دانند.خبر هایی از به تفاهم رسیدن ایران برای به دست آوردن دسترسی هایی از سمت والستریت ژورنال منتشر شده است.همین خبر باعث شد تا به آینده مذاکرات خوش بین و روند قیمت آهن کاهشی شود.

از سوی دیگر تهران در روز گذشته پذیرای نخست وزیر عراق بود که موجب امکان دسترسی راحت به منابع مالی ایران می شود.البته الکاظمی هدف از این بازدید را گرفتن امتیاز از ایران برای ماندن در قدرت اعلام کرده است.اما یکی از موضوعاتی که در این مذاکرات مطرح شد مسئله ارزهای بلوکه شده بود.

یکی از عوامل دیگری که برکاهشی بودن قیمت در بازار تاثیر گذاشته است سخنان وزیر صمت در  رابطه با فولاد بوده است.صحبت درباره این موضوع اولین موضوع رسمی در این صنعت بود.وزیر صمت به یک بازه سه ماه اشاره کرد و موضوعاتی چون عرضه تمامی محصولاتی زنیجره فولاد در بورس و کالا نیز مطرح شد.

خبرهایی که از سخنان ویر صمت به گوش رسیده است مواردی چون ابلاغ شرایط جدید و همچنین قطعی امضاهای  طلایی به طور کامل در آبان کاه سال جاری و شروع اصلاحات در ساختار فولاد در آذر ماه می باشد.

با بررسی قیمت آهن در بازار در روز گذشته شاهد کاهش قیمت میلگرد در حدود 100 الی 700 تومان بوده است.کف قیمت این محصول 15 هزار و 700 تومان و سقف قیمت این محصول 16 هزار و 650 تومان اعلام شد.

قیمت ناودانی و نبشی کاهش 100 الی 500 تومان داشته است.ثبات قیمت در بخش آهن کیلویی و در بخش شاخه ای کاهش 10 الی 100 هزار تومانی را شاهد بودیم.پروفیل هم 200 الی 700 تومان کاهش قیمت داشته است.

 

همراه ما باشید در قلب بازارآهن شبکه های اجتماعی:👇

https://zamanilink.ir :🌐
مشاهده همه اخبار
مشاهده لیست قیمت های آهن آلات
منبع زمانی استیل
mr moghadam seo
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.