توری سرندی چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

توری سرندی

.توری سرندی یکی از انواع توری های مفتولی می باشد که این نوع توری از بافته شدن تعداد زیادی از مفتول ها به وجود می‌آید. در این مقاله قصد داریم به بررسی این نوع توری بپردازیم پس اگر شما می خواهید در این رابطه اطلاعات کاملی به دست آورید می‌توانید در انتهای مقاله با ما همراه باشید:

توری سرندی چیست؟

همانطور که گفتیم توری سرندی به واسطه بافته شدن مفتول های بسیار زیاد تولید می گردد. هنگامی که این مفتول ها به یکدیگر بافته می شوند یک فضا بین هر کدام از آنها ایجاد می‌شود. به هر کدام از این فضاها یک چشمه گفته می شود.

به دلیل اینکه این فضاها در بین مفتول ها وجود دارند باعث شده است که این نوع توری انعطاف بسیار زیادی داشته باشد. این توری نسبت به بقیه توری ها راحت تر استفاده می شود. همانطور که از نام این توری معلوم است این توری برای غربال کردن و جدا کردن مواد از یکدیگر ساخته شدند و بیشترین کاربرد آن در زمینه مکانیک و پزشکی زیستی می باشد.

انواع توری سرندی

همانطور که می دانید بسیاری از توری ها از جنس گالوانیزه می باشند . این نوع توری علاوه بر گالوانیزه در جنس های دیگری نیز موجود می باشد و همین موضوع باعث شده است که این نوع توری دارای انواع مختلفی باشد. همانطور که گفتیم این نوع توری در جنس های مختلفی تولید شده است که از این جنس ها می توان به جنس مس، استیل، نیکل، آلومینیوم و همچنین فولاد اشاره نمود.

کاربرد توری سرندی

همانطور که از نام این توری معلوم است این نوع توری برای سرند کردن و همچنین غربال کردن مواد ساخته شده است. علاوه بر این در صنایع بسیار زیادی مانند پالایش نفت و صنایع غذایی و موارد این چنینی کاربرد دارد و در همه این ها برای غربال کردن و جداسازی مواد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.در ادامه بعضی از کاربرد های این توری را بیان کردیم.

1 . غرابال کردن خاک، شن و ماسه معادن ، ساختمان و کارخانه ها
2 . ساخت  قفس هایی با استحکام  برای حیوانات
3 . استفاده از آن در پروژه های عمرانی و ساختمانی
4 . ایجاد استجکام و بالا بردن مقاومت دیوارهای امکانی چون طلافروشی و طرافی
5 . به عنوان جدا کننده در خط تولید محصولات کشاورزی
6 .استفاده به عنوان نوعی حفاظ برای پایگاه های نظامی

               همراه ما باشید در تمامی شبکه های اجتماعی:👇 
                     https://zamanilink.ir :🌐
                        مشاهده همه اخبار
فولاد صنعت زمانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.