خریدارن چشم به راه کنترل قیمت

خریدارن چشم به راه کنترل قیمت

خریدارن چشم به راه کنترل قیمت

خبر از ورود نهاد هایی برای تنظیم قیمت بازار آهن و فولاد به گوش می رسد که موجب شده خریداران با احتیاط خرید کنند. این خبر باعث شده که خاموشی ها کمرنگ تر شود و بازار قیمت به التهاب نیفتد.نرخ میلگرد فولادی به ازای هر کیلوگرم 17 هزارتومان می باشدکه با توجه به ابتدای سال 35 درصد افزایش قیمت داشته است.

با اعلام خبر وضعیت قرمز استان تهران و البرز به مدت 5 روز از 29 تیر تا سوم مرداد ماه تعطیل شد.با این خبر بازار های بورس، کالا و بازار سرمایه … تعطیل شدند اما بازار  آهن شامل این تعطیلی نشد.اگرچه خرید و فروش انجام میگرفت. اما از بازارهای آهن تهران ارسالی نداشت و ارسالی ها همه از بازارهای شهرستان انجام می شد.

در بازار آهن نرخ هر کیلوگرم میلگرد در حدود 16 هزار و 800 تومان خرید و فروش می شود.البته سقف قیمت 17 هزار و 200 تومان بوده است.به واسطه تعطیلی و تدام خاموشی ها به مدت دو هفته قیمت میلگرد از 15 هزار تومان به 17 هزار تومان رسید.با اینکه برای جبران خاموشی ها تولید 50 درصدی شبانه فولاد جایگزین شد نتوانست در میزان تولید و عرضه تاثیر زیادی داشته باشد و اثر آن به صورت التهابات و سردرگمی در بازار دیده می شود.

شرکت توانیر با اعلام وضیعت بحرانی برق اعلام کرد از 24 مرداد ماه سال 1400 تولید کنندگان فولادی فقط می توانند با 10 درصد توان خود به فعالیت بپردازند ، این خبر بدین معنی است که شاهد کاهش عرضه فولادی و سیمانی خواهیم بود.با خبر خاموشی های مداوم افزایش قیمتی را شاهد نبودیم .

کارشناسان علت عدم افزایش قیمت بعد از این خبر را ورود شواری اسلامی به موضوع سیمان و فولاد می دانند.خبرهایی از بازرسی از سوی دستگاه قوه قضیه بر کنترل قیمت به گوش می رسد.با اینکه یک ماه به تغییر دولت مانده خریدارن ریسک خرید در این بازه را نمی پذیرند.

 

همراه ما باشید در قلب بازارآهن شبکه های اجتماعی:👇

https://zamanilink.ir :🌐
مشاهده همه اخبار
مشاهده لیست قیمت های آهن آلات
منبع زمانی استیل

نویسنده

mr moghadam seo

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.