درباره مفتول سیاه و روش تولید آن چه می دانید

درباره مفتول سیاه و روش تولید آن چه می دانید

مفتول سیاه

مفتول سیاه و روش تولید آن چگونه انجام می گیرد؟ مفتول سیاه به عنوان یک نوع مفتول پخته یا آنیل شده شناخته می شود که در فرایند تولید قابلیت های شیمیایی خود را حفظ می کند. این نوع مفتول به عنوان مواد اولیه برای ساخت مفتول گالوانیزه و محصولات دیگری مانند انواع توری ها به کار می رود. از ویژگی های این نوع مفتول مقاومت بالا، انعطاف پذیری و نرمی فوق العاده ی آن است. این مفتول در مقابل شرایط نامناسب جوی از مقاومت بسیار زیادی برخوردار بوده به همین دلیل از آن برای کاربردهای صنعتی و ساختمان سازی به شکل گسترده ای بهره می گیرند.

مفتول سیاه و روش تولید آن چگونه انجام می گیرد

مفتول سیاه که به عنوان گالوانیزه شناخته می شود که از فلز روی پوشیده شده است. مفتول سیاه و روش تولید آن را گالوانیزه کردن می نامند. این روش به دو حالت گرم و سرد انجام می شود. عملیات ساخت مفتول سیاه به روش گرم به این ترتیب است که فولاد را بدون وجود اکسیژن و چربی در داخل روی مذاب قرار می دهند. واکنشی که بر اثر مجاورت فولاد و فلز روی رخ می دهد باعث می شود که یک روکش از جنس آلیاژی  بر بدنه ی مفتول سیاه ایجاد شود که موجب پایداری در برابر زنگ زدگی و خوردگی خواهد شد.

مفتول سیاه و روش تولید آن به شیوه سرد

برای تولید مفتول سیاه به شیوه سرد از روی مذاب استفاده نمی گردد. در این شیوه با به کارگیری جریان الکتریکی و با کمک شیوه الکترولیز سطح فولاد را پوشش می دهند. فولاد در این شیوه ساخت در مقایسه با روش گرم از ضخامت کمتری برخوردار است. با توجه به این رویکرد مفتول سیاه ساخته شده با روش سرد از مقاومت پایین تری نسبت به مفتول های ساخته شده با روش گرم برخوردار است. از مهم ترین ویژگی های مفتول سیاه تحمل دماهای بسیار بالا یعنی بیشتر از 600 درجه ی سانتیگراد است. این امر به دلیل نقطه ی ذوب بالای آن است. مفتول سیاهی که با استفاده از روش ساخت گرم ساخته می شود نسبت به محصولات ساخته شده با روش سرد از قیمت بالاتری برخوردار است.

خلاصه:

آیا با مفتول سیاه و روش تولید آن آشنایی دارید؟ برای شناخت مفتول سیاه باید بدانید که این محصول با استفاده از دو روش مختلف ساخته می شود. مفتول سیاه به دلیل مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی و خوردگی همچنین پایداری زیاد در مقابل شرایط جوی نامناسب کاربرد گسترده ای دارد.

 

همراه با ما در قلب بازارآهن شبکه های اجتماعی:👇

https://zamanilink.ir :🌐
مشاهده همه اخبار
مشاهده لیست قیمت های آهن آلات
منبع زمانی استیل
mr moghadam seo
دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
  • غلامی 6 مهر 1400 / 12:17 ب.ظ

    بسیار عالی و با کیفیت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.