رابیتس چیست؟

رابیتس

رابیتس چیست؟

Rate this post

[:fa]

رابیتس :در یک تعریف یا بیان ساده که رابیتس چیست، می توان گفت که یکی از انواع مصالح ساختمانی پرکاربرد از جنس فلز ( گالوانیزه گرم) که در انواع مختلفی تولید و عرضه ی بازار شده است. از تورهای فلزی مشبکی ساخته می شود.استفاده از ورق گالوانیزه گرم در این محصول موجب می شود تا در اثر استفاده ی طولانی از آن دچار زنگ زدگی و خوردگی نشود. این محصول فلزی براساس وزن و اینکه هر برگ آن چه تعدادی ستون داشته، تقسیم بندی  شده و  بیشترین کاربرد آن در دکوراسیون آشپزخانه، سقف کاذب، گل سقفی و موارد دیگر استفاده می شود.

شایان ذکر است بدانید  که از انواع ۱۳ ستونه ی آن در کشور عزیزمان بیشتر استفاده می شود. ملاک مرغوب بودن این محصول فلزی وزن آن نیست. بلکه هر مدل آن با توجه به وزن مخصوصی که دارد برای موارد مختلف استفاده می شود.

مزایا رابیتس

برخی از مزایای این محصول کاربردی که موجب شده تا امروزه استقبال بی نظیری از آن شود عبارت اند:

 • * استحکام بسیار خوب رابیتس ( در صورتی که در حین استفاده از آن تمامی اصول مهندسی رعایت شده باشد).
 • * به راحتی می توان آن را طراحی و استفاده نمود.
 • * در حین استفاده از آن به نیروی متخصص نیازی نیست، هرکسی می تواند از آن استفاده کند.
 • * به وفور در انواع متنوع در بازار موجود است.
 • * و ….

نکات مهم در هنگام استفاده از رابیتس  که می توان به آن اشاره نمود به شرح زیر است:

 • * یکی از نکات مهم سنگین بودن آن است. پس باید این نکته را در نظر داشته باشید که از این محصول در کدام قسمت ساختمان می خواهید استفاده کنید.
 • * در حین گچ کاری استفاده از رابیتس بایستی از ضخامت بالایی از گچ استفاده نمود.
 • * گاهی اوقات تغییرات دمایی و لرزش سبب ترک خوردن لایه نهایی آن می گردد.

قیمت رابیتس

نکته ی قابل توجهی که بایستی در رابطه با قیمت رابیتس به آن توجه ویژه نمود این است که تعداد ستون های به کار گرفته شده در آن بر قیمت این محصول پرکاربرد تاثیری نداشته بلکه ضخامت و وزن آن بر قیمت نهایی آن تاثیر می گذارد.

کاربرد رابیتس

بیشنرین کاربرد این محصول در ساخت و ساز ساختمان می باشد و می توان آن را یکی از پر کاربرد ترین وسایل در ساخت نمای ساختمان است. این محصول همچنین در گچبری های ساختمان نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. سیم های رابیتس در ساخت سقف آشپزخانه و تمامی نقش های برجسته آن نقش بسیار مهمی دارد.

فرق رابیتس با راویز

خیلی از واژه ها معمولا از زبان های دیگر وارد زبان ما می شوند و به همین خاطر ممکن است که اشتباه تلفظ شوند. رابیتس یا راوایز نیز یکی از همان واژه ها می باشد در ابتدای وارد شدن رابیتس به کشور این واژه به صورت اشتباه راویز تلفظ شد و در بین عامه مردم شناخته شد. به همین خاطر امروزه بسیاری از مردم به دنبال پیدا کردن تفاوت رابیتس با راویز می باشند. در جواب این سوال باید بدانید این دو اسم هردویک محصول می باشند و تنها در تلفظ با هم اختلاف داردند.

مراحل اجرای رابیتس

 • مرحله اول

در این مرحله باید ابتدا میلگرد را در سقف نصب کنید در بسیاری از ساختما ها این مرحله از قبل انجام شده است. میلگرد ها باتوجه به شکل مورد نظر خم می شوند و شکل پیدا می کنند میلگرد ها باید با محاسبه دقیق کنار هم قرار بگیرند در ابتدا مهندس و بنا باید فاصله آن را به خوبی محاسبه کند.

 • مرحله دوم

این مرحله مختص نصب توری های رابیتس به شکل است این نوع از توری به گونه ای ساخته شده است که می توان به راحتی آن را به میلگرد ها جوش زد.کار اصلی توری های رابیتس جلو گیری از لم دادن شکل ها هنگام قرار گیری گچ بر روی آن ها است.

 • مرحله سوم

در این مرحله که رحله آخر نیز می باشد قرار گرفتن گچ بر روی رابیتس انجام می شود. این کار کار تخصصی و بسیار حساسی است که حتما باید توسط افراد ماهر مانند یک گچ کار ماهر انجام شود در این مرحله ابتدا توری را پر از گچ می کنند سپس به خوبی و با مهارت کامل شکل نهایی را تشکیل می دهند و درست می کنند.

جمع بندی

مادر این مقاله در مورد رابیتس صحبت کردیم همانگونه که می دانید رابیتس ها در واقع سقف های توری مانند هستند که می توانند ظاهر بسیار شیک و زیبایی به منازل شما ببخشند. این محصولات دارای قیمت های مناسبی می باشند و حتما باید توسط افراد ماهر نصب شودند.

مقاله مرتبط:

مقاله مرتبط:

نحوه تولید و کاربرد رابیتس چه می دانید؟

فولاد صنعت زمانی یکی از بزرگترین تولیید کننده های توری مشی در ایران می باشد.در سایت فولاد صنعت زمانی ما به صورت روزانه قیمت توری حصاری،قیمت توری مرغی،قیمت توری مش،قیمت نبشی، قیمت ناودانی،قیمت مفتول آرماتوربندی،قیمت پروفیل،قیمت میلگرد،قیمت تیرآهن،قیمت سپری،قیمت انواع لوله ،قیمت رابیتس،مفتول رابیتس،را قرار می دهیم.شما می توانید برای خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

[:]