سیاست های دولت تاثیر گذار بر رونق بازار

سیاست های دولت تاثیر گذار بر رونق بازار

بازار آهن در نیمه اول سال رونق قابل ملاحظه ای نداشت تجربه سال های گذشته اثبات کرده نیمه نخست سال جاری هم رکود را تجربه خواهیم کرد و نوسانات صعودی و در ادامه نوسانات کاهشی خواهیم داشت حال باید دید نیمه دوم سال چگونه خواهد بود؟آیا نیمه دوم سال هم این رکود ادامه خواهد داشت یا نه؟

روز گذشته دلار با نوسانات اندکی که داشت به 27 هزار و 560 تومان رسید و بازار آهن ثبات و روند رو به کاهش قیمت را درپیش گرفت.

برای به نتیجه رساندن مذاکرات وین، وزیر خارجه تلاش بسیاری می کند و شواهد حاکی از خبرهای خوبی از این تلاش ها و مذاکرات می باشد.همین تحولات سیاسی در منطقه بر نوسانات ارز به شدت تاثیر گذار بوده است و در دوهفته اخیر بر مدار 27 هزار تومان قرار داشت البته باید دید بعد از انتشار آمار شش ماهه بودجه دولت ارز چه واکنشی نشان می دهد.

از سوی دیگر با اینکه در بازاار جهانی قیمت سنگ کاهشی بوده و به زیر 100 دلار رسیده است از نظر کارشناسان اقتصادی با در نظر گرفتن وضعیت تولیدات چین و آمریکاو از سوی دیگر تقاضاهای جدید همانند بازا رفولاد اروپا،محصولات فولادی کاهش قیمت آرم و تدریجی را لمس خواهند کرد.

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو جناب امید صباغ اظهار داشت »در شبکه های اجتماعی شایعاتی منتشر شده که دولت در نظر دارد که نرخ کامودیتی را از دلار جدا کند و قیمت ها به شکل ریال در بیاید که با انجام این کار شاهد قیمت ها بهش کل دستوری خواهیم بود در صورتی که دولت در نظر دارد قیمت ها را شفاف سازی کند  و از قیمت گذاری به صورت مستقیم اجتناب ورزد.

اگر در پایان هفته ای که در پیش رو داریم همانند هفته گذشته 95 درصد قیمت گذاری در بورس کالا باشد آنگاه قیمت بورس کالا حذف خواهد شد که این حرکت موثر و مفید می تواند قیمت پایه کامودیتی ها را از دلار جدا کند.

کارشناسان امکان کاهش وابستگی قیمت دلار به کامودیتی را پیش بینی کرده اند اما در هر صورت قیمت نهایی در بورس کالا به پارامترهایی از قبیل دلار، قیمت جهانی و … وابسته می باشد.هرساله در فصل زمستان با احتمال کمبود گاز  مواجه هستیم و این مورد باعث می شود که تولید کنندگان فولادی و مشتریان موارد مورد نیاز را به قیمتی کمتر پیش خرید کنند البته احتمال افزایش قیمت هم وجود دارد.

امید صباغ در ادامه خاطر نشان کرد:دولت در تمم تلاش خود را در این جهت قرار داده است که قیمت ها دستوری نباشد و تصمیام های ساعتی رخ ندهد اما ما نیاز به استاندار دعایی در این زمینه هستیم.اگر این استاندارد ها بر اساس اصول و قواعد منطقی تعیین شود و شکل بگیرد دیگر وابستگی قیمت ها به دلار  دیگر توجیح ناپذیر خواهد بود.

به جای اینکه دولت در سازمان بورس هر هفته قیمت ها بر اساس دلار و قیمت های جهانی هفته پیشین تنظیم کنند برای قیمت پایه مضرب یا قیمتی مشخصی را از قیمت های هفته پیش تعیین نماییند این کار باعث می شود مشتریان خودشان جهت بازار را تعیین کندد و حتی قیمت پیشنهادی داشته باشند و پارامتر های شاخص ساز را مشخص کنند.

 

همراه ما باشید در قلب بازارآهن شبکه های اجتماعی:👇

https://zamanilink.ir :🌐
مشاهده همه اخبار
مشاهده لیست قیمت های آهن آلات
منبع زمانی استیل
mr moghadam seo
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.