قیمت پشم شیشه به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت گذاری پشم

قیمت پشم شیشه به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت پشم شیشه به چه عواملی بستگی دارد؟ پشم شیشه چیست و چگونه قیمت گذاری می شود برای پاسخ به این پرسش باید بگوییم که پشم شیشه یک نوع الیاف معدنی است که از سیلیس و شیشه ساخته شده است. مهم ترین کاربرد این محصول استفاده از آن به عنوان عایق های حرارتی و صوتی در موارد مختلف است. در سال های اخیر استفاده از پشم شیشه در کشور ایران بیشتر شده است و به همین علت می توانیم این محصول را با کیفیت های مختلفی در بازار مشاهده کنیم.

درباره جنس و نحوه قیمت گذاری پشم شیشه باید بگوییم که این محصول به دلیل کیفیت های متنوعی که دارد  از قیمت های مختلفی برخوردار است.

مقاله مرتبط:

نحوه تهیه و تولید پشم شیشه 

فاکتورهای مهم در جنس و نحوه قیمت گذاری پشم شیشه

پارامترهای متعددی وجود دارد که در تعیین قیمت گذاری پشم شیشه دخالت دارند این پارامترها شامل موارد زیر می باشد.

  • ضخامت یا سایز
  • پوشش
  • چگالی

هر اندازه که ضخامت یا سایز پشم شیشه بیشتر باشد و در کنار آن از پوشش مناسبی نیز برخوردار باشد قیمت آن نیز بیشتر می باشد. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در این زمینه تراکم میان الیاف ها است.  هر چقدر این تراکم بیشتر باشد نشانگر کیفیت بالاتر محصول است.

انواع مختلف پشم شیشه

از دیگر موارد موثر بر جنس و نحوه قیمت گذاری پشم شیشه نوع آن است. این محصول در انواع مختلفی تولید شده که انتخاب  هر کدام آن ها تاثیر زیادی بر روی قیمت پشم شیشه می گذارد.

پشم شیشه بدون لفاف:

قطعا قیمت این نوع نسبت به انواع دیگر پایین تر است.  علت این  امر نداشتن لفافه می باشد.  برای پوشش دادن دیگ های بخار و سقف سوله ها به شکل دو لایه کاربرد دارد.

پشم شیشه با لفاف کاغذ:

این نوع پشم شیشه به وسیله ی کاغذ کرافت پوشش داده شده و برای مواردی مانند ایزوله کردن لوله های انتقال آب گرم و سرد، استفاده در امور تاسیساتی و ساختمانی مصرف می شود.

پشم شیشه با لفاف کاغذ آلومینیوم:

این نوع پشم شیشه با پلی اتیلن نخ دار و شیشه پوشش داده شده است. بیشترین تقاضا را در بازار دارد. این محصول در ضخامت و چگالی های مختلف تولید می شود.  عمده ی کاربرد آن برای پوشش دهی اماکن، لوله ها و…. است.

فولاد صنعت زمانی یکی از بزرگترین تولیید کننده های توری مش .در سایت فولاد صنعت زمانی ما به صورت روزانه قیمت توری حصاری،قیمت توری مرغی،قیمت میلگرد بستر،قیمت مفتول سیاه،قیمت توری پرسی،قیمت سیم خاردار،قیمت توری گابیون،قیمت سیم مفتول گالوانیزه،قیمت رابیتس، قیمت وال پست را قرار می دهیم.شما می توانید برای خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید.