کاربرد پشم شیشه چیست ؟

کاربرد پشم شیشه

کاربرد پشم شیشه چیست ؟

کاربرد پشم شیشه در صنایع مختلف چیست؟ پشم و شیشه نوعی الیاف های معدنی است که مهم ترین کاربرد آن استفاده به عنوان عایق سرمایشی و گرمایشی است. ساختار این مواد حاصل ترکیب ماسه، رزین و مقداری شیشه ذوب شده است. الیاف پشم و شیشه از لحاظ ظاهری بسیار ظریف و کوچک همچنین سوزنی شکل است. قدمت استفاده از این مواد در سطح جهانی ۷۰ سال است و در ایران بیش از ۴۰ سال است که کاربرد داشته است.

کاربرد پشم و شیشه چیست در صنایع گوناگون

همان طور که گفتیم این نمونه الیاف معدنی کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارد. یکی از دلایل کاربرد پشم شیشه در موقعیت های مختلف قیمت پایین آن است در ادامه با برخی از کاربردهای آن آشنا خواهیم شد:

  • استفاده از این الیاف برای ساخت و ساز سوله های صنعتی
  • کاربرد به عنوان دیوار پرده
  • استفاده از آن جهت کاشی های سقف
  • یکی از مهم ترین کاربرد های پشم و شیشه استفاده در مجراهای لوله کشی است.
  • استفاده جهت تامین امنیت کانال هایی که از پیش عایق شده اند.
  • قابلیت کاربرد در موارد مختلف ساختمان سازی و صنعتی
  • این الیاف را اغلب برای عایق کاری مخازن و تانکرهای حمل مواد سوختی استفاده می کنند.
  • از دیگر کاربردهای آن می توانیم به عایق سازی سیستم های برودتی ، حرارتی و دیگ های بخار، لوله های انتقال آب داغ اشاره کرد.

یکی از مهم ترین موارد کاربرد پشم و شیشه استفاده از آن در صنعت ساخت ساندویچ پانل است . علت  استفاده وزن سبک آن به عنوان یک عایق رطوبتی مناسب به شمار می رود. از این الیاف معدنی به عنوان لایه میانی عایق ساندویچ پانل ها استفاده می کنند.

مقاله های مرتبط:

از دیگر موارد استفاده پشم و شیشه در صنایع ساخت مخازن است. با توجه به قابلیت این الیاف در زمینه عایق حرارتی یک گزینه مناسب برای پوشش مخزن های پلاستیکی و فلزی به شمار می رود .مخزن ها تحت تاثیر تغییرات محیطی و دمایی در فضای آزاد قرار دارند. همان طور که در ابتدا اشاره کردیم علت استفاده از پشم شیشه در صنایع مختلف قابلیت هایی نظیر سبک وزنی و قیمت ارزان آن است.

فولاد صنعت زمانی یکی از بزرگترین تولیید کننده های توری مش .در سایت فولاد صنعت زمانی ما به صورت روزانه قیمت توری حصاری،قیمت توری مرغی،قیمت میلگرد بستر،قیمت مفتول سیاه،قیمت توری پرسی،قیمت سیم خاردار،قیمت توری گابیون،قیمت سیم مفتول گالوانیزه،قیمت رابیتس، قیمت وال پست را قرار می دهیم.شما می توانید برای خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید.